درباره پاریس

پاریس پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می‌گذرد.پاریس پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می‌گذرد.پاریس پایتخت فرانسه است که در شمال این کشور قرار دارد و رود سن از میانه آن می‌گذرد.

تصاویر شهر پاریس

برج ایفل La tour Eiffel

برج ایفل در سال ۱۸۸۹ توسط “گوستاو ایفل” به طور موقت برای نمایشگاه جهانی و به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شد و پس از مدتی با وجود مخالفت افراد بسیاری از جمله نویسندگانی چون”امیل زولا”[Emile Zola]، “گی دو موپسان” [Guy de Maupassant]و …، به نماد شهر پاریس تبدیل شد. این برج فلزی که در کنار رود “سن”[La Seine] واقع است، پربازدیدترین بنای جهان است.

شانزه لیزه Champs Elysées

خیابانی معروف در پاریس است که اطراف آن را کافه ها و فروشگاه ها و برند های معروف احاطه کرده است. فرانسوی‌ها شانزلیزه را “زیباترین خیابان جهان” می‌نامند. هر سال در روز ۱۴ ژوییه که روز جشن ملی فرانسه است، رژه نظامی در این خیابان برگزار می شود. طاق پیروزی [آرک دو تریومف Arc de Triomphe] در وسط این خیابان واقع است. خیابان های معروف دنیا از جمله: “پازه او دو لا رفرما” در مکزیک ،”اونیدا دو ژولیو” در بوینس آیرس،”بنجامین فرانکلین” در فیلادلفیا و ” سمپیون “در شهر میلان از روی این خیابان ساخته شده اند.

موزه ی لوور Le Musée du Louvre

این موزه بزرگترین و پربازدید ترین موزه جهان است که تا قبل از انقلاب فرانسه به عنوان کخ سلطنتی مورد استفاده قرار می گرفت و پس از آن به موزه ملی فرانسه تبدیل شد. این موزه علاوه بر آثار باستانی اکثر کشور های دنیا، تابلو های نقاشی و مجسمه های زیبا و باعظمتی از هنرمندان مشهور مانند” لئونارد داوینچی”، “ژان ماسیس”، ” اوژن دلاکروا” و … را در خود جای داده است.

همین الان

تور خودتو بساز