درباره دوبی

فرودگاه بین‌المللی دوبی با مساحتی بالغ بر ۲٬۹۰۰ هکتار (۷٬۲۰۰ acre) در شهرک القرهود، در ۲٫۵ مایل دریایی (۴٫۶ کیلومتر; ۲٫۹ مایل) شرق دوبی[۲] قرار دارد.[۹] فرودگاه توسط شرکت فرودگاه‌های دوبی اداره می‌شود و قطب اصلی شرکت‌های هواپیمایی دوبی، یعنی هواپیمایی امارات و فلای‌دبی است؛ قطب هواپیمایی امارات، بزرگ‌ترین قطب در خاورمیانه است. هواپیمایی امارات در حال حاضر ۶۴٪ رفت‌وآمد همهٔ مسافران و ۵۰٪ همهٔ پروازهای این فرودگاه را انجام می‌دهد.[۱۰] همچنین، فرودگاه بین‌المللی دوبی قطب شرکت هواپیمایی ارزان‌قیمت فلای‌دبی نیز هست که ۱۰٫۷٪ رفت‌وآمد مسافران این فرودگاه را برعهده دارد.

تصاویر شهر دوبی

آکواریم بزرگ دبی

آکواریم بزرگ دبی ، درست وسط مرکز خرید دبی مال قرار داره . حدود 10 میلیون لیتر آب واسه پر کردن این آکواریوم استفاده شده . تو این آکواریوم 33000 هزار نوع جک و جونور آبی پیدا میشه . مهم ترین قسمت این آکواریوم تونل اونه که 51 متر طول 20 متر عرض و 11 متر ارتفاع داره و آدم حس میکنه دقیقا زیر آبه . میتونین سوار یه قایق شین که کف شیشه ای داره و از داخل اون از دیدن انواع حیوانات داخل آب لذت ببرین .

پارک آبی وایلد وادی دبی هیحان انگیزترین پارک دنیا

پارک آبی وایلد وادی دبی با مساحتی حدود ۵ هکتار مابين هتل مشهور برج العرب و هتل ساحلی جميرا قرار دارد. پارک آبی وايلد وادی به شکلی طراحی گرديده تا ساعتهای مديدی از لذت و هيجان را به جستجوگران هيجان و همچنين خانواده ها تقديم نمايد. با بيش از ۲۳ نوع وسيله تفريحی و سرگرمی آبی که بيشتر آنها با هم مرتبط بوده و در امتداد هم قرار دارند و لذا بازديد کنندگان قادر خواهند بود تا بصورت پيوسته از حرکت بر روی آب در طول اين مراحل لذت ببرند.تمامی شخصیت های کارتونی ماندگار در ذهن سنین مختلف نوعی نشاط و سرزندگی به انسان میبخشد و این حس با دیدن فضایی که برگرفته از این خاطرات کودکی هر کس، در کشور دیگری باشد، بسیاری لذت بخش تر خواهد بود. پارک آبی دبی یادآور کارتون سندباد است. مهمانان می توانند در این پارک حالت بی وزنی را در قسمت سرسره با سرعت ۸۰ کبلومتر تجربه کنند. در این پارک همچنین تجربه موج سواری امکان پذیر است. این پارک به علت طراحی وارانه بهترین و ایمن ترین وسایل و سرسره های بازی جایزه بهترین طراحی را از آن خود کرده و نیز به عنوان پیشرفته ترین پارک آبی جهان ثبت شده است.

تست 3

ا وجود اینکه تمام برج ها و ساختمان های آسمان خراش و زیبای ساخته شده در دوبی متعلق به شیوخ آن کشور است اما دست های اصلی در پس ساخت این ساختمان های بزرگ کارگران ارزان قیمتی هستند که از کشورهای آسیای شرقی مانند هند و بنگلادش به دوبی آمده اند. این کارگران با وعده های مختلف ساعات کاری کم ، غذای مناسب و جای استراحت خوب جذب دوبی شده‌اند. اما به محض اینکه وارد دوبی می شوند مجبور هستند 14 ساعت در روز زیر آفتاب سوزان کار کنند (به توریست ها توصیه می شود بیش از 5 دقیقه زیر آفتاب دوبی نمانند) و تنها یک چهارم حقوقی که به آنها وعده داده شده بود را دریافت کنند. سال ها طول می کشد تا این کارگران بتوانند هزینه بلیط بازگشت به کشور خود را ذخیره کنند. حتی با جمع کردن پول کافی برای برگشت به دلیل بدهی های هنگفت به افرادی که آنها را به دوبی آورده اند مجبور می شوند در این کشور بمانند به همین دلیل آمار بالای خودکشی کارگرانی که برده وار در دوبی زندگی می کنند پربیراه نیست.

ویدئوهای شهر دوبی

همین الان

تور خودتو بساز