نکات سفر به پاریس
پاریس شهر بزرگی است با هزاران سال تاریخ، از این رو هرگز نمی‌توان با یک بار بازدید همه‌ی جاذبه‌های آن را کشف کرد. این شهر را می‌توان جزو گران‌ترین شهرهای دنیا محسوب کرد. اگر خوش خوراکی باشید و برای این مورد رویا پردازی می کنید احتمالا در این شهر غذا و نوشیدنی را گران خواهید یافت، اما اگر سعی کنید مثل مردم پاریس زندگی را بگذرانید در آن صورت همه چیز خیلی بد پیش نخواهد رفت. مسلما دوست ندارید از بیشتر جاذبه‌های آن چشم پوشی کنید، گرچه خیلی هم گران نیستند، اما در هر ماه یک روز به طور رایگان به ارایه خدمات می‌پردازند، پس اگر از نظر بودجه محدودیت دارید بهتر است این مورد را خوب بررسی کنید.

جزئیات نکات سفر به پاریس

وضعیت آب و هوایی

شهر زیبای پاریس در تمام طول سال هوایی خوش‌آیند و معتدل دارد. تابستان‌های این شهر به ندرت خیلی گرم می‌شود، از این رو رطوبت خیلی آزار دهنده نخواهد بود. در فصول سرد هم هوا به ندرت بسیار سرد می‌شود که همین موضوع سبب خواهد شد که برف تقریبا کمیاب شود. در سراسر سال ممکن است باران ببارد و همین موضوع باعث می‌شود هوا معتدل باشد. اگرچه گاهی بارش های رگباری پیش می‌آید که خوشبختانه سازمان هواشناسی به موقع هشدار خواهد داد و البته وجود سرپناه‌های متعدد می‌تواند در این مواقع کمک خوبی باشد.

بهترین زمان برای رزرو هتل در پاریس

اگرچه پاریس همیشه پر از جمعیت به نظر می‌رسد، اما به طور رسمی ماه‌های می تا سپتامبر را می توان فصول گران قیمت و به اصطلاح High-Season نامید. در ماه اوت اکثر مردم پاریس بیرون از شهر در تعطیلات به سر می‌برند اما، هنوز هم با وجود اینکه بسیاری از رستوران‌ها و مغازه‌ها در این ماه بسته هستند، هزینه‌ی هتل برای گردشگران بالا خواهد بود که همین موضوع باعث شده که این ماه برای سفر به این شهر خیلی مناسب نباشد. ماه‌های اکتبر تا آوریل را می توان فصول ارزان قیمت یا به اصطلاح off-season نامید. با وجود اینکه تعطیلات زمستان در میان توریست‌ها از محبوبیت بسیار بالایی برخورد است، بهتر است قبل از اینکه به اینجا سفر کنید در سریع‌ترین زمان ممکن جا رزرو کنید. اواخر تابستان تقریبا به راحتی می توان به محض ورود به پاریس هتل پیدا کرد، اما باز هم پیشنهاد می کنیم که از قبل به صورت آنلاین جا رزرو کنید تا بهترین و ارزان‌ترین اتاق ها نصیبتان شود.

همین الان

تور خودتو بساز